Yasal Uyarı ! Burada yer alan bilgi, yorum ve analizler yatırım tavsiyesi kapsamında değildir, yazanın kişisel görüşlerine dayanmaktadır, sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmemelidir.

EURUSD ANALİZİ 24 ŞUBAT 2023

Eurusd düşüş kanalını kırdığı 8 Kasım döngüsüyle birlikte yükselişi mavi banta karar bölgesine kadar taşımıştı. Grafiklerdeki mavi bantın anlamını artık biliyorsunuz. Fiyatı karar vermeye zorluyor. 

Kendi geliştirdiğim ve evrensel değerlerden uyarlanan bu analiz metodu fiyatın alıcı satıcı kararsızlığı yaşayacağı bölgeleri direk veriyor ve bu bölgeleri grafiğimde mavi bantla size sunuyorum.

Fiyat 1,1022 mavi karar bölgesi alt direncine dokunduğu an tepki geldi ve pivotun altına kadar yönlendirdi.

Şimdi ne beklenmeli dersek fiyatın yeniden pivot üstüne çıkmadan yükselişin devamından bahsedemeyiz, dolayısıyla 1,071-1,079 pivot bölgesi aşılmadıkça ana hedef ilk etapta 1,03 ve 1,00 olacakltır.

Bu bölge sp500 grafiğinin tepki bölgesiyle aynı ve muhtemeldir ki benzer şeyleri göreceğiz orada da 4422 ve 3800 aralığından bahsediyorduk bu grafikte de 1,079-1,00 aralığı belki 1,03 aralığı konuşulacaktır.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz
  •  

YORUMLAR

Harika analizler çok teşekkür ederiz Dursun bey

Aynur Şener, 24.02.2023

Yorum Ekle


© 2021. TrendLine | Gann Analizi, Döviz, Borsa, Bitcoin, Kripto Para, Emtia, Altın Trendleri. Tüm hakları saklıdır.   TrendLine