Yasal Uyarı ! Burada yer alan bilgi, yorum ve analizler yatırım tavsiyesi kapsamında değildir, yazanın kişisel görüşlerine dayanmaktadır, sizin mali durumunuz ile risk ve getiri tercihinize uygun olmayabilir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmemelidir.

XAGTRYG GRAM GÜMÜŞ ANALİZİ 23 ŞUBAT 2023

Gram gümüş grafiğini 1 Eylül dibinden çizdik ve 1.. Faz önemli direncine ulaşmadan önce 14,19 direnci üzerinde kalıcı olmasını bekledik bu bekleyiş 3 ay sürdü halen kalıcı olamadı ve nihayet 4 Şubat mevsim döngüsü etkisiyle 14,19 bölgesini kaybetmiş oldu. 

Yaklaşık 3 Ocağa kadar 1 aylık zaman zarfında aynı zamanda 1/1 yükselen açıyı da korumaya çalıştı ama şu an 2/1 en alttaki yatay trend açısını da kaybetmek üzere Şu an 13,27 civarından geçen bu açıyı yukarı kıramazsa aşağıda 11,19 zaman destek alanına tekrar geri dönebilir.

Bundan önce  uzun zaman oyalandığı akümüle olduğunu düşündüren en alttaki mavi bant alanından destek arayacak.

Özetle 14,19 aşılmadığı sürece gram gümüş için riskler devam edecektir. Ons gümüşün düşüşünün katkısı çok tabi ama olur da dolarda artış yaşanırsa kur farkı etkisi ile kısmen toparlanmaya çalışabilşir şu an hem dolar stabil hem ons gümüş düzeltmede doğal olarak gram gümüş de düzeltmededir.

14,19 aşılabilseydi hedef 1. faz direnç olan 17,01-17,19 olacaktı. 

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz
  •  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmadı

Yorum Ekle


© 2021. TrendLine | Gann Analizi, Döviz, Borsa, Bitcoin, Kripto Para, Emtia, Altın Trendleri. Tüm hakları saklıdır.   TrendLine